لیست سیاه مخابراتی چیست

لیست سیاه به شماره هایی گفته میشود که مخاطب (صاحب خط) از مخابرات درخواست کرده باشد که پیام های تبلیغاتی را دریافت نکند.هرگونه پیام تبلیغاتی به شماره های لیست سیاه ممنوع میباشد و ارسال پیام به بلک لیست از سمت اپراتور بازگشت داده خواهد شد.

بررسی وضعیت شماره در بلک لیست مخابرات

باتوجه به درخواست بسیاری از کاربران مبنی بر استعلام شماره های گیرنده در لیست سیاه مخابراتی هم اکنون امکان بررسی موجود بودن شماره در لیست سیاه مخابرات یا بلک لیست را به صورت گروهی و تکی ،فراهم شده است.

هر شماره را در یک سطر بنویسید و یا کپی نمایید و سپس چک کردن وضعیت شماره ها را بزنید تا از نظر بلک لیست بودن شماره در مخابرات مورد بررسی قرار گیرد:

همچنین برای بررسی وضعیت شماره به صورت تکی میتوانید از فرم زیر اقدام بفرمائید

شماره در بلک لیست مخابرات است به این معناست که از سوی مخابرات و یا توسط خود مخاطب، سیستم دریافت اس ام اس تبلیغاتی مسدود شده است و شماره مورد نظر اس ام اس هایی که توسط سامانه ارسال میشود را دریافت نمیکند و هزینه این نوع ارسال ها به سامانه پیامک شما برگشت داده میشود.

چطور میتوان شماره موبایل خود را از لیست سیاه مخابرات خارج کنیم؟

برای خروج شماره همراه خود از بلک لیست مخابرات و دریافت اس ام اس تبلیغاتی برای خروج شماره همراه خود از لیست سیاه (Black list) مخابرات و دریافت پیامک تبلیغاتی،همراه اول (فعال کردن پیامک های تبلیغاتی) کافیست عدد ۲ را به شماره ۸۹۹۹ ارسال نموده و یا با شماره ۹۹۹۰ تماس حاصل نمایید.

برای خروج شماره از لیست سیاه (Black list)ایرانسل می توانید عدد ۱را به شماره ۵۰۰۵ ارسال فرمایید.
 
از این پس روش فعال‌سازی و غیر فعال‌سازی خدمات پیامکی از سوی تمامی اپراتورهای تلفن همراه یکسان شده و مشترکان تلفن همراه با استفاده از سامانه پیامکی ۸۰۰ یا شماره‌گیری #۸۰۰* می‌توانند از انواع خدمات ارزش افزوده فعال روی سیم‌کارت خود و روش غیر فعال‌سازی آن آگاه شوند و درصورت عدم تمایل به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، بازی و سرگرمی، مسابقه و ارسال اطلاعات و اخبار می‌توانند این خدمات را غیرفعال کنند.

مشترکین همراه اول و ایرانسل با سامانه ای که در اختیارشان قرار گرفته می توانند دریافت پیام های تبلیغاتی را فعال ویا غیرفعال کنند.
مشترکین همراه اول با ارسال عدد ۱ به شماره ۸۹۹۹ 
برای عدم دریافت پیامک تبلیغاتی و همچنین با ارسال عدد ۲ به شماره ۸۹۹۹ می توانید آنرا فعال کنید. ونیز می توانید با شماره ۰۹۹۹۰ تماس بگیرید.

مشترکین ایرانسل برای پیوستن به لیست سیاه عدد 2 را بطور رایگان به شماره ۵۰۰۵ و برای لغو درخواست عدد ۱ را به شماره ۵۰۰۵ ارسال نمایید ویا با شماره ۷۰۰ تماس بگیرید.
برخی از خطوط 1000 ، 2000 ، 3000 یا 5000 شامل لیست سیاه نمی شوند چون متعلق به شرکت ها و ادارات دولتی و مراکز حساس می باشد (مثلا خودرو سازی ، بیمارستان ها ، وزارت خانه ها ، بانک ها و … )، بنابراین دریافت پیامک از چنین خطوطی به منزله ی دریافت پیامک تبلیغاتی از سایر خطوط نمی باشد

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که کدهای ارائه شده برای غیر فعال کردن آن پیامک‌های تبلیغاتی است که با پیش‌شماره‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۰۲۱ برای شما ارسال می‌گردد. در صورتی که قصد دارید از خدمات پیامکی مختلف (مثل سرویس حمایت از تیم ملی، آموزش زبان و …) انصراف دهید باید از کدهای دیگری استفاده نمایید که آنها را در مطلب دیگری برای شما اعلام میکنیم.

 چطور میتوانیم به کسانی که در بلک لیست هستند پیامک ارسال کنیم؟

راهی وجود دارد که به بلک لیست ها و یا به همان کسانی که سیستم تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند ارسال اس ام اس انجام داد.برای این کار یک شرط مهم وجود دارد و آن هم عدم تبلیغاتی بودن پیامک است.یعنی مشاغلی وجود دارند که پیامکی جهت اطلاع رسانی و یا ارائه خدمات میدهند و تبلیغ نیستند و این مشاغل میتوانند به بلک لیست نیز پیامک ارسال نمایند.
مثالی میزنیم تا قضیه روشن تر شود. کسانی که در لیست سیاه مخابرات قرار دادند و سیستم تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند باز هم پیامک های اعلام موجودی بانک را دریافت میکنند. یا هنگامی که بیمه نامه خودروی این عزیزان رو به اتمام است باز هم میتوانند اس ام اس مربوطه را از شرکت بیمه دریافت نمایند.
دلیل این امر این است که بانک تبلیغات نمیکند در سیستم اعلام موجودی و خدمات ارائه میدهد.
پس مشاغلی که پیامک های خدماتی میخواهند ارسال کنند میتوانند یک خط اختصاصی خریداری نمایند و درخواست خدماتی ارائه دهند و خط اختصاصی مربوطه را از اپراتور استعلام و به خدماتی تبدیل شود.

 

سفارش آنلاین و دریافت پنل

خرید آنلاین پنل اس ام اسپنل اس ام اس مورد نظر خود را انتخاب کرده اید؟  |